۹ شخصیت متفاوت کارکنان و روش های ایجاد انگیزه در آنها

۹ شخصیت متفاوت کارکنان و روش های ایجاد انگیزه در آنها

همان‌طور که می‌دانید شخصیت، رفتار و باورهای کارکنان باهم متفاوت است. آن‌ها از مهارت، استعداد، دانش و تجربه متفاوتی برخوردارند. در این مقاله به بررسی شایع‌ترین مدل‌های شخصیتی و روش‌های ایجاد انگیزه در آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

پروانه‌های اجتماعی

پروانه‌های اجتماعی معمولاً همه‌جا هستند. آن‌ها سروقت در محل کار حاضر می‌شوند ولی به‌جای چسبیدن به کار بیشتر به برقراری ارتباط با دیگران می‌اندیشند. یک لیوان چای ریخته و با یک بیسکویت می‌خورند و هم‌زمان به گپ زدن با همکاران مشغول می‌شوند. معمولاً یک گفت‌وگوی ۱۰ دقیقه‌ای را نیم ساعت طول می‌دهند و زیاد صحبت می‌کنند. بنابراین ممکن است ریشه تمام شایعه‌پراکنی‌ها در شرکت، آن‌ها باشند.

این موضوع قطعاً بازدهی کارکنان را پایین خواهد آورد. پس بهتر است هر چه سریع‌تر دست‌به‌کار شده و با دادن چند کار و پروژه بزرگ به آن‌ها، فرصت رفتارهای این‌گونه را از آن‌ها بگیرید. اگر این موضوع کارساز نشد، بهتر است آن‌ها را به کناری کشیده و در این خصوص به آن‌ها تذکر دهید.

تنبل‌ها

تنبل‌ها معمولاً در آخرین لحظه در محل کار خود حاضر می‌شوند. اهل اضافه‌کاری نیستند و همیشه کار را در آخرین لحظه به پایان می‌رسانند. آن‌ها هرگز در کار خود پیشرفت نمی‌کنند و فقط در بعضی پروژه‌های خاص، خو را نشان می‌دهند. برای انگیزه دادن به آن‌ها ابتدا باید با روش حل مسئله به این مشکل نگاه کنید. علت بروز این مسائل را پیداکرده و نقاط قوت او را پرورش دهید. شاید لازم باشد مسئولیت‌های او را هم عوض کنید.

 عقل کل‌ها

عقل کل‌ها هم معمولاً همه‌جا هستند. آن‌ها خودشان را بالاتر از همه تصور کرده و برای پاسخ دادن به شما لحظه‌ای درنگ نخواهند کرد. اصولاً برای همه‌چیز پاسخی دارند و از تحقیر روش‌های خلاقانه دیگران ترسی ندارند. بهتر است آن‌ها را به‌عنوان کارمندانی بادانش به رسمیت بشناسید و درعین‌حال آن‌ها را به بودن در کنار گروه و همکاری ترغیب کنید. همچنین می‌توانید از آن‌ها بخواهید در آموزش کارکنان جدید مشارکت کنند.

کارکنان بخیل

وقتی به یکی از کارکنان خود ترفیع می‌دهید، افرادی هستند که فکر می‌کنند او لیاقت این ترفیع را نداشته است و به‌اصطلاح از این موضوع زورشان می‌آید. در این موارد اگر احساس کردید کارمندی خود را مستحق ترفیع می‌داند بهتر است با او صحبت کنید و از او بپرسید ترفیع به چه شغلی را می‌خواهد. سپس مهارت‌های او را با الزامات آن موقعیت شغلی مقایسه کرده و مسئولیت‌های سنگین‌تر آن را بیان کنید. این موضوع در معقول شدن انتظارات کارکنان برای ترفیع مؤثر خواهد بود.

بدبین‌ها

یکی از شخصیت‌های کارتون گالیور دیالوگ معروفی داشت: “من می دونم ما بدبخت میشیم!”. این نوع شخصیت‌ها همیشه معتقدند امروز، روز بدی است. به دلایل مختلفی ازجمله ترافیک، تمام شدن چای، طولانی شدن جلسه و یا هر اتفاق دیگری. بهتر است با آن‌ها جلسه‌ای ترتیب داده و در خصوص نتایج رفتار منفی آن‌ها و تأثیر آن بر عملکرد و روحیه سایر کارکنان صحبت کنید. البته بهتر است صداقت آن‌ها را هم تحسین کنید. نوع نگرش شما می‌تواند نگرش آن‌ها را هم ‌تغییر دهد.

 

کارکنان آرام

معمولاً بی‌حال هستند و زمان برایشان بی‌اهمیت است. در جلسات با تأخیر حاضر می‌شوند و اساساً در عالم خودشان هستند. بهتر است اهمیت سرعت عمل را به آن‌ها یادآوری کنید و وقتی با تأخیر در جلسه حاضر می‌شوند، باید به آن‌ها توضیح دهید این رفتار چه آثار مخربی بر عملکرد سایر افراد گروه دارد.

رهبران ذاتی

بعضی از کارکنان معمولی طوری رفتار می‌کنند که انگار مدیر هستند. آن‌ها همیشه در جلسات سخنرانی می‌کنند و  ذاتاً رهبر هستند. بهتر است از آن‌ها در مشاغل سرپرستی و نظارتی استفاده کنید.

کارکنان نامطمئن

آن‌ها فکر می‌کنند که هیچ کاری را نمی‌توانند به‌خوبی انجام دهند و از اینکه اشتباه کنند می‌ترسند که همین ترس مانع پیشرفت آن‌ها خواهد شد. باید به آن‌ها تذکر دهید که خودشان باید تصمیمات مربوط به خود را بگیرند. اگر اقدام خوبی انجام دادند از آن‌ها تقدیر کنید و البته هرگز آن‌ها را سرزنش نکنید.

کارکنان خلاق

این افراد معمولاً به‌صورت لحظه‌ای تصمیم می‌گیرند و به تبعات تصمیم خود فکر نمی‌کنند. از کارهای اداری خوششان نمی‌آید و به‌راحتی خسته می‌شوند. البته عاشق هیجان روزهای پرکار هستند. برای ایجاد انگیزه در این افراد باید درحالی‌که استدلال‌های دقیق از آن‌ها می‌خواهید، از ایده‌های آن‌ها با شور و اشتیاق استقبال کنید. اهمیت داشتن استدلال قوی در تصمیمات را به آن‌ها یادآوری کنید و سعی کنید تنوع زیادی در کارشان ایجاد کرده و برخی از پروژه‌های پراسترس را به آن‌ها واگذار کنید.

من میثم عظیمی هستم. مشاور و مدرس در زمینه راه اندازی و رشد کسب و کار. باعث افتخارم است که تجربیاتم را در اختیار شما قرار دهم.

رفتن به اینستاگرام

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *